Aktivity

Ikona prostriedku iDevice Aktivity

Aktivita 1

Ak máte v blízkosti lokalitu s čisotou vodou, skúste preniesť vo vode pár kameňov, konárov alebo vodných rastlín do akvária s odstátou vodou. Pozorujte, či sú na nich nezmary. Zabezpečte okysličovanie vody. Akvárium dajte k oknu, ale nie na priame slnečné žiarenie, lebo rýchlo zarastie riasami. Kde sa zdržiavajú nezmary, v svetlejšej časti akvária alebo v tmavšej? Do akvária s nezmarmi dajte dafnie a cyklopy. Pozorujte kŕmenie nezmarov.

Aktivita 2

Ulož si do svojho priečinka v počítači fotografie z každého druhu nezmara preberaného v tomto učive + fotografiu stavby tela. Súbory pomenuj podľa toho, čo zobrazujú. Fotografie môžeš nájsť cez Google. Ak nemáš počítač, skús nájsť obrázky v časopisoch a knihách, vlep, alebo nakresli si ich do zošita.

Aktivita 3

Vyber si jednu z nasledujúcich tém a vytvor k nej prezentáciu (prípadne projekt na papier). Informácie a obrázky vyhľadaj cez Google.

  1. Pŕhlivce
  2. Nezmary
  3. Nezmar obyčajný
  4. Nezmar hnedý
  5. Nezmar zelený
  6. Stavba tela nezmarov
  7. Rozmnožovanie nezmarov
  8. Cudzokrajné pŕhlivce
  9. Voľná téma po dohode s pedagógom.

Aktivita 4

Ak máte nezmary, môžete ich pozorovať pod mikroskopom. Ak chcete pozorovať ústny otvor, pozorujte nezmara s potravou. Ak chcete pozorovať vystrelené pŕhlivé bunky, pridajte k nezmarovi na podložnom sklíčku kvapku octu.

By Pbsouthwood (Vlastné dielo) [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons


Ikona prostriedku iDevice Google vyhľadávanie


Google


vyhľadávanie

Ikona prostriedku iDevice Zabav sa!

Ikona prostriedku iDevice Facebook

Facebook komentáre k E-učebniciam

komentárov k e-učebniciam.sk ☺


© E-učebnicewww.welp.sk www.e-ucebnice.skwelp@welp.sk

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

E-učebnice sú celé úplne ZADARMO! To platí o všetkej ich funkčnosti, videách, testoch, hrách... a aj o kliknutiach na reklamy, cez ktoré sa snažíme získať prostriedky na ich tvorbu. Ak Vás niektorá reklama zaujme, jej prezretím podporíte tvorbu ďalších e-učebníc a samozrejme Vás to nebude stáť ani cent.
Prajeme Vám príjemné chvíle strávené s e-učebnicami.