3 hlavné rozdiely medzi slovenskou a americkou školou

1. Školský rok začína už v auguste

Americké školy sa od slovenských škôl dosť líšia. Školský rok v USA zvyčajne začína 13. augusta a končí okolo júna. Je rozdelený na dva semestre, počas ktorých na jednotlivých predmetoch zbieraš body. Niektoré predmety sú povinné a niektoré voliteľné.

Počet predmetov závisí od školy. Menej študentov zvyčajne znamená menej predmetov.

2. Americká “lesson” nie je slovenská “hodina”

Chodím na najväčšiu školu v štáte, takže som mala na výber veľa predmetov. Škola je moderne vybavená. V každej miestnosti je obrovská “telka”a dve tabule, ktoré využíva učiteľ.

Na jednej hodine je okolo 20 žiakov. Samozrejme, závisí na predmete. Napríklad, na angličtine je cca 30 študentov a až dvaja učitelia.

Vyučovacie hodiny v Amerike sa od slovenských výrazne líšia. Učitelia vždy pred začiatkom hodiny čakajú študentov pred triedou. Skoro každý učiteľ je kamarátsky, pozdraví a opýta sa, aký si mal deň. Je to veľmi pekné. 🙂 Samozrejme, nájdu sa aj takí, čo až takí milí nie sú. Výnimky sú všade.

Obvykle je na tabuli zakaždým napísané, aký je plán vyučovacej hodiny. Učitelia sa zvyknú študentov opýtať, či majú niečo nové alebo zaujímavé, o čo by sa chceli podeliť. Na škole sa hrá futbal, takže sa zvykneme rozprávať aj o tom. Nedávno bol jeden z učiteľov v Chicagu, takže sme sa dozvedeli, čo všetko videl a zažil.

Nie je to však pointa celej hodiny. 🙂 Vyučujúci vysvetlia učivo, uvedú príklady a robia všetko pre to, aby to študenti pochopili.

3. Prázdniny a pol dňa voľna

Prázdniny sú podobné ako na Slovensku – oddýchneš si počas Vianoc, Veľkej noci, jarných a jesenných prázdnin, a samozrejme, sviatkov. Školy majú aj “half day” – študenti niekoľkokrát za semester strávia v škole len pol dňa.

Odporučiť0 odporúčaniaZverejnenéNezaradené

Súvisiace články

 Škola v USA

Našu súkromnú školu sa snažíme viesť tak, aby bol študent vždy na prvom mieste a mohol sa rozvíjať v rámci projektového vyučovania. Naši študenti dostávajú…

Vitajte

Dobrý deň, vitajte na nových stránkach E-učebnice. Doteraz ste možno poznali E-učebnice ako učebnice biológie pre základné školy. Pre veľký záujem, dopyt po učebniciach pre ostatné predmety a…

O mne

Moje meno je Katarína, pracujem v USA v New Yorku školstve. Mojou robotou je *SCIENCE*, Chémia, Biológia a Fyzika. Chcela by som rozprávať o školstve…

E-učebnice